Rady a tipy

Osvětlení do obytného vozu

Osvětlení do obytného vozu. V poslední době se rozmohl trend udělat si svou obytnou dodávku, a my Vám rádi poradíme, jaké LED světlo je pro Vás nejvhodnější.

Samozřejmě zde máme různé sady, které se dají sehnat. Bohužel nejsou vždy tak kvalitní, jak by měly být. Je tedy lepší koupit tyto věci jednotlivě.

 A co všechno budete potřebovat, na instalaci?

Materiál:

  1. LED pásek 12V (teplá bílá)
  2. Profily s difuzorem
  3. Napájecí kabel
  4. Zdroj
  5. Vypínač

 

JAK NA TO?

Pásek vlepíme do profilu a na jedné straně ho připájíme k napájecím kabelům. Ty následně připojíme ke zdroji a propojíme ho vypínačem.

Důležité je zkontrolovat že máme kabely správně zapojené. Pokud je prohodíme, pásek nám nezačne svítit. Na lištu nacvakneme difuzor, poté lištu upevníme na požadované místo. Lze ji upevnit buď přišroubováním, nebo nalepením. Jednodušší způsob je ji nalepit s pomocí vysokopevnostního lepidla, ušetříte si tím spoustu práce a z naší vlastní zkušenosti víme, že to bude držet.

Pokud si nebudete jistí, stačí nám napsat a mi Vám rádi poradíme. 

Stříhání a pájení

Pásky stříháme jen na místě kde je symbol nůžek mezi kontakty, v žádném případě ho nestříhejte jinde. Čipy jsou na pásku umístěny po skupinkách a je zapotřebí nechat je pohromadě aby LED pásek svítil.

Když máte takto připravený pásek, je možné k němu napájet kabely.

Na obyčejném pásku je plus a mínus, u RGBW máme čtyři kabely R (červený), G (zelená), B (modrá) a plus (černá). Dobré je si pořídit barevné kabely pro jistotu správného zapojení.

Výroba osvětlení do akvária

 Akvaristé řeší, jak dlouhodobě osvětlit svá akvária. Největším problémem je vodotěsnost, malý výkon nebo vysoká cena. Přestože existují LED pásky s krytím IP68, tak bohužel, ani ty nejsou vhodné pro osvětlení akvárií, jelikož nejsou stavěné na dlouhodobé svícení a přehřívají se.

Zde pro vás máme pár rad, jak akvárium osvětlit a co na to budete potřebovat.

 Co budete potřebovat

  • LED pásek, který vyhovuje požadavkům
  • Profil s difuzorem a koncovky
  • Smršťovací bužírku
  • Napájecí kabel, který bude dostatečně dlouhý
  • Pro kompletaci budeme ještě potřebovat pájku, silikon a nahřívací pistoli.

 

Postup je následující:

Pásek vlepíme do profilu a na jedné straně ho připájíme k napájecím kabelům. Koncovky zacvakneme na konci a na profil nasuneme, nebo nacvakneme difuzor.

Na takto připravený profil nasadíme smršťovací bužírku a necháme alespoň 1 cm na každé straně přečnívat. Bužírku nahřejte po celé délce, dokud se nesmrští.

V posledním kroku s pomocí silikonu zalepíte konce lišty pro utěsnění a necháte zatvrdnout.

Jaké světlo použít na pěstování rostlin

Využívání LED světel je při pěstování rostlin čím dál tím více populární. Hlavním důvodem je snížení nákladů na energii.

Pokud mají rostliny nedostatek světla, zpomaluje se jejich růst a může docházet k poruchám vývoje. LED osvětlení nám zajistí zdravý vývoj rostlin a prodlouží se i doba květu.

Na správný růst má vliv vlnová délka světla, kterou rostlina využije při fotosyntéze. Doporučovaná doba osvětlení je okolo 12-ti hodin. LED osvětlení se často používá pro pěstování rostlin ve sklenících i v domácnostech.

LED pásek je možné dát do podhledů, tudíž v interiéru nejsou rušivým prvkem. Pro podporu pěstování rostlin upřednostňujeme LED pásek z řady GROW, který má správnou vlnovou délku světla.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.