Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Vánoční dekorace

Co bychom měli vědět, materiály a barvy letošních vánoc jsou dřevo, sklo či ratan. Hlavní je, aby to byly jednoduché tvary. Barva by měla být bíla. Bílá dekorace přináší eleganci a čistotu do Vašich domovů. Při plánování nákupu vánočních světélek si představte, jaké barvy a tvary použijete a zkombinujete a jak je budete zapojovat.

Pro domácí osvětlení použijte světélka či světelné řetězy s IP20. Světelné řetězy můžete použít na vánoční stromek, nebo jimi ozdobit dětský pokojík. LED světelné řetězy mají minimální spotřebu, tudíž mohou svítit celou noc.

Jakou zvolit barvu? Barva světla u řetězů i všech vánočních dekorací je důležitá a neměli bychom na ni zapomenout. Pokud máte rádi relaxační světlo a teplé tóny barev, zvolte barvu světla Teplá bílá, která svítí více žlutě. Tato barva se uvádí jako teplá bílá a má hodnotu okolo 2700K. Pokud máte raději studenou bílou, pak je označení světla Studená- někdy cool white, hodnota je okolo 6000K. Nemusíte se bát i tato barva je pořád trendy. Oblíbené jsou ledové rampouchy, kapky či vločky. Barva světla v tuto chvíli nemá vliv na svítivost, jde spíše o Váš pocit.

Vede minimalismus a jednoduchost. Ozdoby a vánoční dekorace musí působit svěže. Docílit toho můžete např. s řetězy na baterie omotané kolem květináče. Bavlněnými LED řetězy pověšenými u okna. Malými řetízky s hvězdičkami vložené do skleněné mísy.

Světlo okolo domu či na stromech vytvoříte LED světelnými řetězy s IP44. Světelné řetězy patří mezi takovou klasiku v nasvícení vánoc, mají řadu funkcí, časovače a jsou v různých barvách. Od teplé bílé až po barevné.

Pokud máte vlastní zkušenost s LED pásky, můžete zvolit i osvětlení s nimi. Pro venkovní aplikace musíte použít LED pásy s IP65. Vytvoříte tak dekorace podle vlastních představ a snů.

Jednoduchým a praktickým řešením jsou světelné lucerny, které můžou dělat parádu v zahradě celoročně.