Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Vestavné osvětlení

Osvětlení je jedním z nejzásadnějších prvků každého domu, nebo bytu. Bez něj by se interiér ponořil do temnoty po západu slunce. Naštěstí individuální vybavení dodává správné světlo, které umožňuje jakoukoli aktivitu. Při výběru osvětlení byste měli věnovat pozornost i zápustným svítidlům.

ZÁPUSTNÁ STROPNÍ 

To, co odlišuje vestavná svítidla je jejich minimalismus. Takové výrobky jsou ve formě bodovek. Zapojení a místo připojení  elektrické instalaci je úplně skryto. Každopádně je třeba si říct, že instalace tohoto typu vyžaduje  plánování a přípravu, než se budeme zabývat dokončením místnosti, později už by to nebylo tak snadné.

Zápustná svítidla se nejčastěji používají pro montáž do stropu. Zprvu se může zdát, že nejsou zajímavou alternativou k designovým lustrům nebo  elegantním stropním svítidlům. Vestavěná stropní svítidla by se měla používat hlavně při plánování sádrokartonového stropu. Můžeme je uspořádat tak jak nám to bude vyhovovat.

Dají se použít i v koupelně, pokud si vyberete ty, které jsou dostatečně chráněny před vlhkostí (alespoň IP44).

VESTAVĚNÉ PANELY

Pro osvětlení místnosti v mnoha případech používáme stropní osvětlení. Zápustná svítidla, která se montují do stropu, jsou  také vhodné pro montáž přímo do stěny.

Mezi ně patří velice oblíbené LED panely. Taková svítidla jsou ideální pro osvětlení všech místností. Díky mléčnému krytu poskytují rozptýlené světlo, které je příjemné pro oči. Lze si vybrat teplotu barvy, velikost a tvar, tak aby sedělo přímo do daného pokoje.