Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Využití LED pásek

VYUŽITÍ LED PÁSEK

Při výběru LED pásky je nezbytné zohlednit místo, kam ji budete instalovat. LED pásky se totiž dělí na pásky bez krytí, které nejsou odolné proti vniknutí vody, a dražší voděodolné označované jako pásky s krytím. V případě instalace pásek ven nebo do prostředí, kde by mohly přijít do kontaktu s vodou, je nutno pořídit variantu s krytím. Pokud máte zájem o dekorativní barevné LED pásky, jež mohou svítit v různých barvách, žádejte tzv. RGB pásky. Jestliže preferujete běžné pásky svítící bílým světlem, ujasněte si, zda budete chtít čistě bílé světlo anebo světlo s odstínem teplým, nebo studeným. O intenzitě světla informuje tzv. světelný tok uváděný v jednotce lumen (lm). Platí, že čím více má páska lumenů, tím více svítí.

Volba příslušenství

Pro zprovoznění LED pásky je zapotřebí zdroj o napětí 12 V. Zdroj o vhodném příkonu určíte podle hodnoty příkonu pásky (udává se ve W/m) a počtu metrů pásky, jež budete zdrojem napájet. Lepší je pořídit zdroj výkonnější resp. počítat s rezervou min. 10­-15%! LED pásky jsou samolepící. A proto je nutné zajistit u nich odvod tepla, musí se buď přilepit na vhodný povrch (kov) anebo k nim pořídit hliníkové profily.

Instalace LED pásek

Když máme k dispozici pásky a potřebné příslušenství, můžeme začít s instalací. Pokud je třeb upravíme délku pásek, můžeme ho buď stříhat obyčejnými nůžkami. Co se týká upevnění pásek, lepíme je buď přímo ke vhodnému, rovnému a čistému povrchu zajišťujícímu chlazení pásek nebo ho umístíme do hliníkových lišt pro LED pásky. Lišty lze jednoduše nalepit, popřípadě přišroubovat k vybranému podkladu a nasadit na ně difuzory.