Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Osvětlení koupelny

ROZVRŽENÍ SVĚTEL

Bez ohledu na to, zda se jedná o menší či větší koupelnu, je zapotřebí naplánovat několik základních světelných bodů. Logicky, čím je koupelna větší, tím je zapotřebí mít více světelných zdrojů. Dobře osvětlená koupelna usnadní každodenní život a bude se zdát prostornější. Pokud  vybíráme černé nebo hnědé dlaždice, budeme potřebovat více světla. Při plánování osvětlení koupelny stojí také zvážit počet a velikosti zrcadel, které ovlivní celkový dojem.

HLAVNÍ SVĚTLO

Světlo umístěné centrálně na stropě nahrazuje přirozené světlo, což je velice důležité, pokud koupelna nemá okna. Hlavní osvětlení nemá za úkol osvětlit všechny kouty, ale má zvýšit komfort, a také dojem čistoty. Světlo kromě své funkční role může být i dekorativním prvkem koupelny. Jako obecné osvětlení je dobré používat nenápadná stropní svítidla, jako jsou LED panely.

OSVĚTLENÍ ZRCADLA

Kromě hlavního osvětlení je nutné také dobře osvětlit zrcadlo. Úkolem osvětlení není, aby perfektně vypadalo jen zrcadlo, ale správně osvětlilo naši siluetu. Zdroje světla by měly být nainstalována tak, aby byla postava rovnoměrně osvětlena. Nejvhodnější barva světla je denní bílá, která se blíží nejvíce přirozenému světlu venku. Je to důležité, když si děláme make-up. Nejlepší osvětlení je pomocí světel umístěných po stranách zrcadla, k tomu se dají využít LED pásky. 

PROSTORY S VYSOKOU MÍROU VLHKA

Stále častěji se instalují světla do sprchového koutu nebo v okolí vany. Tento typ osvětlení je moderní a dodá koupelně další rozměr.