Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Osvětlení dětského pokoje

Čemu je dobré věnovat  pozornost při výběru světel?

ODPOLEDNE A VEČER

V dětském pokoji, stejně jako na žádném jiném místě, není hlavní světlo určené pro osvětlení celého prostoru. Světlo může pomoci při vytváření bloků celé místnosti, jako například místo pro oblíbené hračky, nebo psací stůl. Stropní svítidlo by nemělo oslňovat ležící dítě, takže v tomto případě jsou užitečná svítidla se stínidly. Lampička na nočním stolku, která před spaním osvětluje knihu, většinou předčítanou rodičem, by měla mít takovou teplotu a jas, aby tělo dítěte ztlumilo a připravilo na spánek.

V NOCI

Batolata nerada usínají v úplné tmě. Jsou ráda, když ví, že je tam malé světýlko, díky kterému vidí i při probuzení během noci. K tomu jsou určené malé lampičky do zásuvek, které příjemným světlem doprovází dítě při spánku.

I když děti rády spí se světlem, tak v noci je v pokoji tma. Malá lampička s pohybovým čidlem, nebo LED pásek namontovaný pod rámem postele bude naprosto ideální. Malé množství světla postačí k odvrácení strachu a pomáhá dostat se ke dveřím.

OSVĚTLENÍ PRO ŠKOLÁKY

Nejdůležitější je mít správně osvětlenou pracovní desku stolu. Dítě by mělo mít dostatek přirozeného i umělého světla pro práci. Právě proto je dobré umístit stůl k oknu, nejlépe pod něj. Dát na něj lampičkou s dostatečnou svítivostí, který zvládne nahradit denní světlo. Je zde mnoho variant lampiček, mezi kterými si můžete vybírat.