Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Jak zjistíte požadovaný výkon světel?

Celkový potřebný výkon LED osvětlení v jedné místnosti vydělíme počtem světel, která do ní chceme nainstalovat. Pokud byste chtěli jen 2 LED světla a výkon by měl být celkem 60W stačí to pouze vydělit 2 a vyjde vám, že jedno světlo má mít 30W.

OBÝVÁK

Obývací pokoj je místo kde chcete navodit příjemnou atmosféru, takže nemusíte mít příliš výkonná světla. Proto do něj dejte spíše osvětlení o poměrném výkonu 2-3W/m2.

Pokud máte obývací pokoj o velikosti 20 m2, budete do něj potřebovat celkem 40-60W. A opět zaleží, kolik světel do něj chcete umístit.

LOŽNICE

Ložnice už není jen na spaní. Naše domovy častokrát bohužel nemívají samostatnou šatnou, tudíž v ložnici potřebujeme dostatečně výkonné světlo, abychom i rozespalí byli schopni rozpoznat, které ponožky k sobě patří. Proto do ní určitě dejte světla o výkonu 2-3W/m2. Pokud máte například ložnici o rozloze 20 m2, měli byste tam mít osvětlení s výkonem mezi 40 až 60 W.

Chodby osvětlete výkonem 1-2W/m2. Do delších chodeb pak umístěte více menších LED světel za sebe v pravidelném rozestupu.

PRACOVNA

To v pracovně je nutné mít osvětlení, pod kterým jen tak něco nepřehlédnete. K tomu, abyste se zde mohli za dostatečně koncentrace, doporučujeme  osvětlení s  výkonem 2-4W/m2.

Do pracovny s rozlohou 5 metrů čtverečních bychom tak zvolili LED světla o celkovém výkonu 10-20W. Konkrétní wattáže jednotlivých LED svítidel byste si opět zjistili z počtu požadovaných LED světel.

WC A KOUPELNA

V koupelně by nemělo chybět jasné světlo, pod nímž snadno objevíme veškeré naše nedokonalosti, ale zároveň dostatečně příjemné světlo, které by pro rozespalé oči nepředstavovalo krutý šok. Z těchto důvodů na záchod a do koupelny dávejte spíše 2-3W/m2.