Z důvodu dovolené od 19.12.2022 do 1.1.2023 bude kamenná prodejna zavřena a nebudou expedovány objednávky z e-shopu.

Jaké osvětlení do fitness centra?


Sály a posilovna

V těchto prostorech je třeba mít velké množství světel. Nejlepší variantou je venkovní světlo, nejlepší je mít co nejvíce oken. Pokud nemáte dostatek venkovního světla, nebo máte otevřeno až do pozdních večerních hodin, potřebujete kvalitní osvětlení.

Určitě vám nedoporučujeme halogenové, či klasická světla. Volte LED světelné zdroje, které zajistí dlouhou životnost a kvalitní osvětlení.

Důležitá je vysoká svítivost, CRI, ale také na vhodnou teplotu světla. Nejlepší je volit teplotu barev 5000K a více, Důležité je aby všechna světla měla stejnou chromatičnost. Různobarevné světelné zdroje vedle sebe jsou rušivé pro lidské oko.

Místnosti pro aerobní cvičení a relaxaci 

Zde jsou lekce od aerobiku, přes spinning, jógu či zumbu. V těchto prostorech je velmi důležité přizpůsobivé světlo, které můžete ztlumit, či plně rozsvítit. Je známo, že čím více pohybu, tím více světla má být. Nebojte se použít LED pásky. Hlavní světla by se měla odvíjet hlavně podle velikosti místnosti a výšky stropu. Zde bychom se nevyhýbali vestavných LED panelů. Světlo je zapuštěno do stropu a nepřekáží.

Šatny

Proč právě šatny? Je to další bod, který vede ke spokojenosti zákazníků, především zákaznic. Je důležité zvolit osvětlení s vysokým CRI, nejlépe okolo 90, a hlavně dejte pozor na teplotu. U tohoto využití světla je vhodnější použít denní odstín světla, držte se tedy rozmezí 4000-5500K, to jsou ideální podmínky jak pro focení, tak například i pro líčení.