Dopravné při objednávce
nad 3.000 Kč zdarma!


Podporuje mojeID

JAK ZAPOJIT LED PÁSEK » Výběr a instalace 12VLED pásku
Výběr a instalace 12V LED pásku

Náš internetový obchod nabízí řadu typů LED pásků. Od pásku 12V, přes 24V a 230V. Následující článek Vás má seznámit s nabídkou 12V LED pásků a montáží tohoto moderního LED osvětlení.

Co jsou LED pásky?

LED pásky jsou vsazené LED diody do samolepícího ohebného pásku proto můžeme podle typu pásku na vyžádání LED pásek dělit podle 5 nebo 10 cm. Není tak nutné kupovat celou roli. Na LED pásky jsou připájeny SMD LED diody a odpory.Díky LED konstrukci je pásek snadno ohebný a poměrně dobře tvarovatelný. Docílíte snadného umístění do jednotlivých záhybů.Velice zajímavý v sortimentu je také LED pásek s bočním svitem, který má svítivost pod úhlem 90 stupňů.

V nábídce internetového obchodu je několik řad svítivosti v různých barevných provedeních.

Náš obchod nabízí několik řad LED pásků. Následující článek Vás seznámí s nabízenými typy 12V LED pásků a montáží tohoto moderního LED osvětlení. abízíme například LED pásky bez ochrany pro instalaci do suchých prostor, LED pásky s ochranou IP55 vhodné například pod kuchyňské linky, nebo o vodotěsné typy, které mohou být ponořeny do vody. Diodové LED pásky jsou na zadní straně opatřeny samolepící oboustrannou 3M páskou, která se vyznačuje výbornou přilnavostí a pevností.

Jak je možné LED pásky dělit?

LED pásek je možné stříhat i klasickými nůžkami. LED pásek je obvykle dělitelný po 5-10 cm. Pokud však pásek přestřihnete na nevyznačených místech, poškodíte jeden celý modul, kteý Vám už poté nebude svítit.

Jak nalepím LED pásek?

Led pásek obsahuje kvalitní lepící 3M pásku. Našim zákazníkům doporučujeme 3M pásku s hnědým povrchem. U bílého povrchu, který je často v nabídkách se jedná o méně kvalitní variantu. Před lepením LED pásku je nutné povrch omýt a odmastit. Lepení provádějte na hladké povrchy nebo dokupte hliníkovou lištu, která Vám tento povrch simuluje. Počítejte s horší přilnavostí na klasických stěnách.

Jakou svítivost LED pásků vybrat?
V nabídce internetového obchodu je několik 12V LED pásků v různých barevných provedeních.
LED pásky 12V 4,8W/metr
LED pásky 12V 7,2W/metr
LED pásky 12V 9,6W/metr
LED pásky 12V 14,4W/metr
LED pásky 12V 12W/metr
LED pásky 12V 20W/metr

Podle zpětné vazby od zákazníků doporučujeme pro osvětlení kuchyňské linky 12W LED pásky. Pro zachování životnosti je nutné instalovat na kov (hliníkový profil), který slouží jako chladič.

Jaký je vhodný zdroj pro LED pásky?
Volba napájecího zdroje je velmi důležitá. Pro dlouhodobý provoz je nutné zvolit napájecí zdroj s dostatečným vysokým výstupním výkonem a ve vhodném provedení. Jak silný zdroj potřebujete, vypočítáte velice snadno. U každého LED pásku je uveden příkon na metr. Po vybrání délky vašeho LED pásků jednoduše vynásobíte příkon * délka LED pásku.
Příklad: Zakoupíte-li 3 metry pásku s příkonem 7,2W/metr, příkon 3 metrů je 21,6W. V naší nabídce máme 30W zdroj, které bude pro tuto délku dostačující. Doporučujeme u zdrojů vždy počítat alespoň s 10-15% rezervou oproti příkonu světelného zdroje. Vyjde-li Vám například příkon LED pásků 48W, je nutné zvolit 60W zdroj, nikoliv 50W zdroj.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ